1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Nõmme on metsalinn

Nõmme on metsalinn Nõmme on metsalinn, kus majad on ehitatud metsa ja linn ise on ümbritsetud metsadevööndist. Lõunas p... Loe edasi...

Nõmme ajalugu

Nõmme ajalugu Nõmme rajamine sai alguse Nikolai von Glehn'i algatusel 19.sajandi lõpul. Nõmme arenes ligi poole sa... Loe edasi...

Miljööväärtuslik piirkond

Miljööväärtuslik piirkond Alates 2001. aastast on Tallinnas määritletud kaheksa miljööväärtusliku piirkonda: Kalamaja, Pelguli... Loe edasi...
Previous
Next
 • Nõmme on metsalinn

  Nõmme on metsalinn

 • Nõmme ajalugu

  Nõmme ajalugu

 • Miljööväärtuslik piirkond

  Miljööväärtuslik piirkond

Tammeallee

 

Nõmme Tee Seltsi üleskutse

RAJAME KOOS NÕMMELE TAMMEALLEE

  Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks rajatakse üle kogu meie maa tammikuid. Tamm on olnud iidne Eesti puu ja tammikud meie maastiku pärisosa. Paraku said suurest osast neist Peterburi linna ehitusel soisesse pinnasesse rammitud vaiad.
  Nii võib öelda, et Peterburi seisab suuresti Eesti tammedel. Rahvas kingib aga oma isamaale 100. sünnipäevaks uued hiied ja tammikud, kus igaühes pannakse kasvama sada tamme.
  Nõmme on mändide linn, aga sama hästi kasvavad siinses pinnases ka tammed. Nii ütlevad taimetargad. Nõmme võimalus on rajada tammeallee - 100 tamme kahel pool teed. Kohaks on esialgu valitud Kitsarööpateega lähestikku olev Pärnu maantee lõik Hiiul.
  2016. aastal tähistame Nõmmele linnaõiguste andmise 90. aastapäeva. Tammeallee istutamine toimub just Nõmme tähtpäeva tähistamiseks juba sel kevadel. Istikute ostmisel toetab Nõmme Linnaosavalitsus, pinnaseuuringud teeb Tallinna Keskkonnaamet.
  Aga kulusid on veel palju. Plaan on paigaldada allee algusesse suur kivirahn, millele kinnitatud tahvlil on ajaloo tarvis kirjas allee rajamisega seotud teave.
  Nõmme Tee Selts tammeallee EV 100 algatajana kutsub kõiki nõmmelasi oma võimaluste piires toetama tammeallee rajamist. Iga summa on oodatud!
  Nõmme Tee Seltsi arveldusarve annetuste kogumiseks on EE 502200001120294779. Korjanduse märgusõna on "Nõmme tammeallee".
  Tammeallee puude istutamise pidulik finaal toimub 30. aprillil, ja sinna on kõik oodatud.

Kadi Alatalu
"Tammeallee EV 100" rajamise algataja
Nõmme Tee Selts

Üleskutse leiate ka
ajalehest "Nõmme Sõnumid" http://www.tallinn.ee/est/nommesonumid,  29. jaanuar 2016, lk.4,
ja Möldre Tee Seltsi lehelt https://www.facebook.com/MoldreTeeSelts/posts/1077777895596915