1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Nõmme on metsalinn

Nõmme on metsalinn Nõmme on metsalinn, kus majad on ehitatud metsa ja linn ise on ümbritsetud metsadevööndist. Lõunas p... Loe edasi...

Nõmme ajalugu

Nõmme ajalugu Nõmme rajamine sai alguse Nikolai von Glehn'i algatusel 19.sajandi lõpul. Nõmme arenes ligi poole sa... Loe edasi...

Miljööväärtuslik piirkond

Miljööväärtuslik piirkond Alates 2001. aastast on Tallinnas määritletud kaheksa miljööväärtusliku piirkonda: Kalamaja, Pelguli... Loe edasi...
Previous
Next
 • Nõmme on metsalinn

  Nõmme on metsalinn

 • Nõmme ajalugu

  Nõmme ajalugu

 • Miljööväärtuslik piirkond

  Miljööväärtuslik piirkond

Muusikakeskkooli kinnistu

 

Tallinna Muusikakeskkooli Vabaduse puiestee 130/130a ja Jannseni 28/28a kinnistu ja sellel asuvad hooned kavatseb Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) müüa.

Seda Kivimäe asumi jaoks väga olulist müüki on Nõmme linnaosa valitsus käsitlemas lähtudes kehtestatud Nõmme linnaosa üldplaanist.

Vastavalt Nõmme lnnaosa üldplaneeringule peaks sotsiaalobjektide puhul säilitatama maa kasutusotstarve.

Algselt avaldatud Nõmme linnaosa üldplaneeringu html ja docx formaadis ümberformaaditud versioon peatükkide kaupa ja linkidega tähtsamatele joonistele (joonised ja kaardid on pdf-formaadis).

RKAS soovib ilmselt müügist maksimaalse kasu saamiseks muuta kogu ligi 3 ha suurune kinnistu segahoonestusalaks, mis võimaldaks seal arendada suuremahulist elamuehitust.

Nõmme Tee Selts on seisukohal, et Nõmme linnaosa ja Kivimäe asumi seisukohalt pole see koht sobiv suuremahulise elamuehituse jaoks. Tekkiv elamurajoon tõstaks peale muu liikluskoormust Jannseni tänaval ja Jannseni ristmikul, ega vastaks mitte mingis mõttes kohaliku elanikkonna huvidele.