1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Kivimäe

Kivimäe on Nõmme asum, mis on tekkinud Pääsküla jaamast peamiselt Nõmme keskuse suunas toimunud asustuse laienemise tulemusena peamiselt 1920-ndatel aastatel, kuigi vanimad majad pärineva ilmselt juba von Glehni aegadest. Nimetuse on paikkond saanud kivise künka järgi, millest raudtee jaoks oli 1870.aastal läbi kaevatud süvend raudteetammi jaoks.

Kivimäe raudteejaam (õieti rongipeatus) asutati 1920-ndate keskel. 1938. aastal valmis jaamahoone, mis praegu on kasutusel vaba-aja tegevuse kohana.

Raudteest kuni Pääsküla rabani ulatuv ala on hoonestatud põhiliselt alates 1920-ndatest aastatest. 

Raudteest loode suunas jääv ala ehitati täis peamiselt 1920-ndatel aastatel. Siia rajati 1932. aastal ka piirkonna ainus koolimaja. Vaatamata sellele, et praegu kehtiva territoriaalse jaotuse (vea) tõttu asub see Pääsküla asumi territooriumil, kannab see Kivimäe Põhikooli nime.

Lasteaedasid on Kivimäel kolm.

Tervishoiuasutusi oli Kivimäel mitmeid, nende hulgas endine sõjaväe sanatoorium, mis on muinsuskaitsealune objekt.

Kivimäele rajati ka piirkonna ainus avalik saun, mis nüüdseks on ümber ehitatud elamuks.

Kivimäe territooriumile jääb Tallinna Muusikakeskkooli kasutuses hoolev suur koolihoonete kompleks Vabaduse puiestee ääres.

Varasemal ajal on Kivimäel olnud mitu kauplust ja apteeki ning raamatukogu. Nendest m]ned, nagu Jannseni kauplus ja apteek toimivad siiani.


https://et.wikipedia.org/wiki/Kivim%C3%A4e_(Tallinn)

Vaadake pilte T.Parve WWW-lehekülgedel.